Концепція реконструкції прибережної лінії річки Стир в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки Луцька

Розвиток і стратегія території

Загальні дані пляжу та його деталей:

 • Загальна площа благоустрою – 14,9 га
 • Площа пляжно-спортивної зони – 2,9 га
 • Площа рекреаційної зони – 5,5 га
 • Площа пляжної зони зі сторони с. Рованці – 3,0 га
 • Площа зони вигулу собак – 3,5 га
 • Загальна кількість організованих входів на пляжну частину – 9
 • Загальна кількість організованих заїздів на пляж – 2
 • Кількість потенційних переходів через річку – 2
 • Кількість новостворених пристаней – 2
 • Довжина укріпленого берегу – 950 м
 • Новостворена площа водяного плеса – 0,28 га
 • Довжина доріжки на дамбі – 1,7 км
 • Площа мощення гравійно-набивним покриттям – 3400м2
 • Довжина доріжок з палубної дошки по прибережній лінії – 2,05 км
 • Площа мощення палубною дошкою – 4920м2
 • Площа спортивних майданчиків – 0,5 га
 • Площа дитячого майданчика – 0,15 га
 • Площа піщаного дитячого пляжу – 0,23 га

Пішохідні шляхи

Концепцією реконструкції передбачається реконструкція 6-и існуючих та створення 3-ох нових сходових маршів, а також облаштування 2-ох в’їздів на територію пляжу.

Для забезпечення інклюзивності простору прибережної лінії передбачається облаштування двох систем пандусів від центральної алеї парку та будівлі товариства «Спартак». Кожен з пандусів виконується з проміжними майданчиками для унеможливлення розгону велосипедистів, скейтбордистів та інших, а також забезпечення безпеки підйому та спуску.

Дамба, крім безпосередньої своєї функції захисту від підтоплення, виконує роль найшвидшого транзитного шляху від Київського майдану до Старого ринку. Концепція передбачає облаштування доріжки з гравійно-набивного покриття шириною 2,0м по верхній ділянці дамби (1,7км).

В темну пору доби дамба повинна виконувати роль світлової межі парку і має бути помітною та акцентною. Світильники передбачаються двосторонні: для одночасного освітлення пішохідно-велосипедної доріжки на дамбі, частково території пляжу та паркової дороги вздовж дамби.

Вісь центральної алеї візуально замикається пішохідним мостом через річку, який одночасно продовжує транзитний шлях на територію пляжу на лівому березі річки та в село Рованці.

Доріжки на території пляжу виконуються з палубної дошки по каркасу. Проектована ширина становить 2,4м. Дана доріжка повинна виконувати функцію першої луцької набережної.

Територія центрального пляжу

Зона пляжного відпочинку передбачає виконання рівного трав’яного покриття та точкового розміщення малих архітектурних форм для лежання. Берегова лінія укріпляється вздовж правого берегу в межах пляжу за допомогою полімерних шпунтів. В межах центрального пляжу реалізовується проект нависаючої над водою конструкції для відпочинку з дерев’яним покриттям.
Поруч з центральним пляжем передбачається благоустрій майданчика для пляжного волейболу з розміщенням поблизу дамби, існуючий фізкультурний майданчик зберігається. Це рішення дає змогу розширити відпочинкову зону біля води і візуально збільшити територію пляжу.

Зона зимового купання

Існуючі контейнери для моржування пропонується демонтувати, та реалізувати єдину споруду в єдиній стилістиці з врахуванням всіх потреб для зимового купання. Місце її встановлення передбачається поблизу дамби навпроти існуючого входу в воду. Збільшений вільний простір між водою і контейнером візуально об’єднає і збільшить територію пляжу.

Територія причалу та літнього кафе

Існуючий одинарний спуск до води з бутового каменю реконструюється і адаптується під причал малогабаритних плавальних засобів. Між причалом і дамбою влаштовується літнє кафе.

Ці дві магнітні функції розташовуються рівновіддалено від центрального пляжу і дитячого пляжу з спортивними майданчиками.

Ділянка пляжу між зоною пристані і територією «Спартака» передбачається озелененою газоном з функцією змішаного використання.

Громадська вбиральня

Існуюча будівля громадського туалету знаходиться рівно навпроти сходів від причалу на території поміж атракціонів. Згідно концепції будівля реконструюється і буде центральною громадською вбиральнею парку, безпосередньо наближеною до центрального пляжу.

Територія дитячого пляжу

Існуючі бетонно-бутові конструкції підпірної стіни і спуску до води прийнято відремонтувати. Вони служитимуть візуальним відгородженням зони відпочинку від транзитного шляху. Дитячий пляж пропонується організувати на вже сформованій основі ґрунту з додатковою засипкою піском. В межах існуючого рельєфу концепція передбачає утворення затоки зі спокійнішою течією і контрольованим берегом.

Дитячий майданчик

Дитячо-ігрова зона проектується у безпосередній близькості до дитячого пляжу. Однією стороною майданчик межує з територією товариства «Спартак», а іншими відкрита для кращої оглядовості та контролю. Дерева в дитячій зоні, як і по всій території пляжу максимально зберігаються і підтримується їх життєвий стан.

Спортивна зона

Територія під спортивні майданчики реалізується з насипанням рівня землі вище відмітки прогнозованого підтоплення.
Згідно концепції передбачається облаштування двох тенісних кортів, баскетбольного, футбольного поля, а також майданчика для функціонального тренування. Кожен з майданчиків буде обладнаний спеціалізованим покриттям, конструкціями огородження, освітленням та необхідним інвентарем.

Пристань для веслярів

Існуюча затока навпроти товариства «Спартак» згідно з концепції повинна бути поглиблена і організована як пристань для веслярів. Ця ділянка буде мати організований майданчик на суші для попереднього складування інвентарю, а також прямий доступ до території «Спартака» для його складування або відвантаження.

Ділянки озеленення

Території між центральним пляжем та насосною станцією і спортивною зоною та зоною вигулу собак повинні бути очищені від чагарників та хворих дерев. Дані території слугуватимуть крайніми ділянками території пляжу і нестимуть змішану функцію транзиту та різноманітної рекреації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *